fbpx

PAS HEQJES SË TUMORIT NË TRU, FILIP FITOI DY MEDALJE BRONZI NË NOT

Frymëzon dhe zgjon emocione. Historia e katërmbëdhjetëvjeçarit Filip Petrovski, pa dilema, ngjall optimizëm dhe ndjenja. Vetëm dy muaj pas ndërhyrjes neurologjike, Filipi fitoi dy çmime prestigjioz...

Lexo më tepër

EKIPI I ACIBADEM SISTINA MBAJTI LEKSIONE EDUKATIVE PËR SHËNDETIN E MESHKUJVE

Spitali klinik “Acibadem Sistina” edhe këtë vit i’u bashkua lëvizjes humanitare globale “Movember”, muaji kushtuar shëndetit të meshkujve. Prandaj, si një kompani me përgjegjësi shoqërore, në muaji...

Lexo më tepër

Doktorët nga “Acibadem Sistina” me këshilla profesionale në konferencën Profemina 2018

Dr. Aleksandar Sajkovski, pediatër, dhe Dr. Vesna Pljakoska, dermatologe, para të ftuarve të shumtë të konferencës rajonale Profemina 2018 i’u përgjigjën pyetjeve më të zakonshme të cilat i mundojn...

Lexo më tepër

Pirja e duhanit vret burrërinë, paraqituni tek mjeku në mënyrë preventive

15 % në nivel botëror  çdo vit rritet ndërgjegjësimi tek meshkujt për shëndetin e tyre, thot Dr. Daniel Petrovski, urolog, në spitalin klinik “Acibadem Sistina”. Gjithësesi, doktori apleon të rinjt...

Lexo më tepër

Pas një lëndimi të rëndë në gju, lojtari i hendbollit Borozan trajtohet në Spitalin klinik “Acibadem Sistina”

Pas një lëndimi të rëndë dhe të rrallë në gju, një ndër lojtarët më të mirë të klubit të hendbollit “ Vardar”  Vuko Borozan, këto ditë  po merr trajtimin e tij në Spitalin klinik “Acibadem Sistina”...

Lexo më tepër

Spitali klinik “Acibadem Sistina”mori mirënjohje për mbështetjen dhe pjesëmarrjen masive në aksionin e dhur...

Në asamblenë vjetore të Kryqit të kuq në qytetin e Shkupit, Spitali klinik “Acibadem Sistina” mori mirënjohje për humanizmin, organizimin dhe pjesëmarrjen masive në aksionin e dhurimit të gjakut në...

Lexo më tepër

Pas operacionit futbollisti i klubit Vardar, Goran Popov, rikthehet në fushë

Pas një viti pasigururie nëse do të mund të vazhdojë me karrierën e tij profesionale si futbollist, Goran Popov, në “Acibadem Sistina” i dha zgjidhje problemit të tij. Operacioni në gjurin e lojtar...

Lexo më tepër

Implantimi i dytë i zemrës së plotë artificiale

“Jemi krenar për ekipin tonë të kardiokirurgevë, i cili është ekipi i vetëm i çertifikuar për kryerjen e këtij lloj intervenimi në Republikën e Maqedonisë. Nga ekspertët e huaj kemi marrë për...

Lexo më tepër

Lojtari i hendbollit Ferreira Moraish Rozherio i operuar me sukses në “Acibadem Sistina”

Lojtari qëndror i klubit më të suksesshëm të hendbollit në Maqedoni, RK Vardar, Ferreira Moraish Rozherio u kthye në shtëpi pas një operacioni në gju. Ndërhyrja u krye nga Dr. Mihajllo Ivanovski, t...

Lexo më tepër

“Acibadem Sistina” mbështeti stafetën humanitare të garës “Jep Dorën 2018” për personat me sëmundjen Wilson

Spitali klinik “Acibadem Sistina” edhe këtë vit e mbështeti edicionin e katërt humanitar të manifestacionit “Jep dorën 2018” për mbështetjen e personave me sëmundjen Wilson. Manifestacioni u shënua...

Lexo më tepër