Едукативен семинар „Рехабилитација во неврологија“

Клиничката болница „Аџибадем Систина“ и Здружението на физиотерапевти на Република Македонија на 16 септември организираат еднодневен едукативен семинар за физиотерапевти. Темата на семинарот е „Рехабилитација во неврологија". Семинарот ќе се одржи во амфитеатарот на болницата. На овој едукативен настан предвидени се стручни излагања на еминентни доктори од оваа област, како и дел од тимот физиотерапевти од Клиничката болница „Аџибадем Систина“

Програма и пријава за учество

Погледнете ја целосната програма и пријавете се за семинарот на: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. најдоцна до 12 септември.

Edukativen Seminar Fizioterapevti2

Контакт Аџибадем СистинаЗакажи преглед, термин

 

 Acibadem Sistina Fotogalerija

  

Спортски спонзорства

Мобилни апликации

Online Library