fbpx

„НЕ МОЖЕШ СО ЗБОРОВИ ДА ГО ОПИШЕШ ЧУВСТВОТО КОГА НА СВЕТ НОСИШ НОВ ЖИВОТ“ – АКУШЕРКАТА СИБИНОВСКА СИ ЗАМИНУ...

Со солзи радосници и искрени прегратки од своите колеги, акушерката Елизабета Сибиновска си заминува од Клиничката болница „Аџибадем Систина“. Работниот век го завршува по 40 години посветеност сам...

Види повеќе

Специјална цена на PCR и антиген тестови во „Аџибадем Систина“ со патничко осигурување на „Кроација осигуру...

Специјална цена за тестови, потребни за патување, направени во Клиничката болница „Аџибадем Систина“ добиваат граѓаните кои купиле полиса од осигурителната компанија „Кроација осигрување“. Со сораб...

Види повеќе

Познатиот ракометар Филип Миркуловски во посета на Premium – центар за здрав живот

Ракометарот Филип Миркуловски денеска беше во посета на најсовремениот и модерно опремен Премиум центар за здрав живот и физикална терапија. Се запозна со капацитетите и можностите што ги нуди цент...

Види повеќе

ДОКТОРИ ОД УКРАИНА ВО ПОСЕТА НА „АЏИБАДЕМ СИСТИНА“

Над 30 доктори и медицински лица преку Здружението за француско-украинска синергија во областа на здравството (АСФУДС) денеска беа во посета на Клиничката болница „Аџибадем Систина“. Станува збор з...

Види повеќе

Брзите антигенски тестови за патување во „Аџибадем Систина“ со намалени цени

Во пресрет на годишните одмори, брз антигенски Ковид-19 тест за патување во Клиничката болница „Аџибадем Систина“ отсега достапен по цена од 1.000 денари по лице. Станува збор за најсензитивен Rapi...

Види повеќе

ВО „АЏИБАДЕМ СИСТИНА“ ЛАБОРАТОРИСКИ ПАКЕТИ ЗА ДЕТАЛЕН ПОСТ-КОВИД СКРИНИНГ

Клиничката болница „Аџибадем Систина“ воведува промотивни пакети за  лабораториски анализи за одредување на биохемиско-имоунолошки статус кај пост-ковид пациенти. Ваквите анализи се препорачуваат з...

Види повеќе

БЛАГОДАРНИЦА ЗА ВРАБОТЕНИТЕ ВО КОВИД-ЦЕНТАРОТ ВО „АЏИБАДЕМ СИСТИНА“ ЗА ПОЖРТВУВАНОСТА И ПОСВЕТЕНОСТА ВО ВРЕ...

Здружението на медицински сестри, техничари и акушерки на Република Македонија додели благодарница за тимот од ковид-центарот од Клиничката болница „Аџибадем Систина“ по повод Меѓународен ден на ак...

Види повеќе

Дел од најдобрите тенисери во Македонија: Започна Дејвис купот, „Аџибадем Систина“ златен спонзор

Од денеска започнуваат натпреварите од Дејвис купот во тенис кои до 26 јуни ќе се одржуваат во Македонија, а на кои златен спонзор е Клиничката болница „Аџибадем Систина“. На ова важно натпреварува...

Види повеќе

СОВРШЕН И БЕСПРЕКОРЕН ИЗГЛЕД СО НОВИТЕ КОЗМЕТИЧКИ ТРЕТМАНИ ВО „АЏИБАДЕМ СИСТИНА“ – ПРОМОТИВЕН ПОПУСТ ОД 30%

На Одделот за дерматовенерологија и дерматологија во склоп од Центарот за перфекција во Клиничката болница „Аџибадем Систина“ за пациентите достапни се нови врвни и докажани козметички третмани кои...

Види повеќе

ВТОР НАТПРЕВАР НА ЕВРОПСКО ПАНДЕВ И ЕЛМАС ЗА ФИЗИОТЕРАПЕВТИТЕ НА „АЏИБАДЕМ СИСТИНА“: ТИЕ СЕ НАЈВАЖНА АЛКА

Неколку часа пред вториот натпревар на Македонската репрезентација на Европското првенство, македонските фудбалери интензивно се подготвуваат. Ова е клучен натпревар за нашите кои вечерва ќе ги одм...

Види повеќе