fbpx

ИЗВЕСТУВАЊЕ

Почитувани пациенти, Поради новиот бран на заразени со коронавирус и влошената епидемиолошка состојба во земјата, ве известуваме дека од понеделник 18.7.2022 година за прием во нашата болница се во...

Види повеќе

НЕПРЕЧЕНО ДОЕЊЕ И ВО ТРГОВСКИТЕ ЦЕНТРИ – „АЏИБАДЕМ СИСТИНА“ ЈА ОПРЕМИ СОБАТА ЗА ДОЕЊЕ ВО „СКОПЈЕ СИТИ...

Со цел да го поддржиме доењето како најдобар избор за исхрана на новороденчињата и бебињата, Клиничка болница „Аџибадем Систина“ целосно ја опреми Собата за доење во „Скопје сити мол“. За сите доил...

Види повеќе

„АЏИБАДЕМ СИСТИНА“ ЗЛАТЕН СПОНЗОР НА ЕЛИТНИОТ ЖЕНСКИ КУП БИЛИ ЏИН КИНГ

На 4 јули на терените на Тенискиот клуб „Југ“ започна Били Џин Кинг купот од страна на Парибас Европа/Африка, екипно натпреварување во тенис за жени кое првпат ќе се организира во нашата земја. Куп...

Види повеќе

ПРВПАТ ВО ЗЕМЈАВА, ВО „АЏИБАДЕМ СИСТИНА“ НА ЕКМО-АПАРАТ ПРИКЛУЧЕНО НОВОРОДЕНЧЕ СТАРО 10 ДЕНА ПО ОПЕРАЦИЈА Н...

Новороденче старо само десет дена со тежина од 2,7 килограми е во стабилна состојба во Клиничка болница „Аџибадем Систина“, откако по една од најтешките операции во детската кардиохирургија било по...

Види повеќе

AМБАСАДОРОТ НА БИХ ВО ОФИЦИЈАЛНА ПОСЕТА НА „АЏИБАДЕМ СИСТИНА“

Амбасадорот на БиХ во Македонија, Драган Јаќимовиќ, оствари официјална посета на Клиничка болница „Аџибадем Систина“ и се сретна со менаџментот на болницата. Целта на посетата беше запознавање со р...

Види повеќе

ЕКСКЛУЗИВНА РЕПОРТАЖА ОД „АЏИБАДЕМ СИСТИНА“, 20 ГОДИНИ ОД РАЃАЊЕТО НА ПРВОТО БЕБЕ ОД ЕПРУВЕТА!

Довербата на пациентките растеше низ годините, а брендот „Систина“ стана синоним за љубов, грижа и посветеност. Во 2011 година Специјалната болница за гинекологија и акушерство „Мала Богородица“ пр...

Види повеќе

„АЏИБАДЕМ СИСТИНА“ СТАНА ОФИЦИЈАЛЕН МЕДИЦИНСКИ ПАРТНЕР НА    МАКЕДОНСКАТА КОШАРКАРСКА ФЕДЕРАЦИЈА

Клиничката болница „Аџибадем Систина“ потпиша договор за спонзорство со Македонската кошаркарска федерација. Како здравствена институција која е лидер во превенција и третман на спортските повреди,...

Види повеќе

ТЕНИСКИ АТРАКЦИИ ВО СКОПЈЕ ВО ЈУНИ И ЈУЛИ: „АЏИБАДЕМ СИСТИНА“ ПОВТОРНО ЗЛАТЕН СПОНЗОР НА ТРИТЕ МЕЃУНАРОДНИ ...

Клиничката болница „Аџибадем Систина“ и годинава е златен спонзор на меѓународни тениски турнири кои ќе се одржат ова лето во Скопје на терените на Тенискиот клуб „Југ“ во организација на Тениската...

Види повеќе

ЕДНА ГОДИНА – ПРЕМИУМ СПОРТ ЦЕНТАР, НАЈСОВРЕМЕН  ЦЕНТАР КОЈ НУДИ ИНТЕГРИРАН ПРИСТАП ЗА ЗДРАВ ЖИВОТ

Најмодерно опремениот центар за здрав живот во земјава заокружи една година од отворањето. Премиум спорт центар нуди комплетно интегрирана грижа, физикална терапија, медицинска и спортска рехабилит...

Види повеќе

АКАДЕМСКА ПРАКСА „АЏИБАДЕМ СИСТИНА’’ – ВТОРА УСПЕШНО РЕАЛИЗИРАНА ГОДИНА

Соработката помеѓу Клиничката болница „Аџибадем Систина’’ и Факултетот за медицински науки при Универзитетот “Гоце Делчев’’- Штип денес ја заокружи втората успешна година. Проширената содржина за с...

Види повеќе