fbpx

ПРОФ. Д-Р ДИМОВ И НЕГОВИОТ ТИМ ИЗВЕДОА РЕТКА ИНТЕРВЕНЦИЈА НА ПАНКРЕАС

Единствена, ретка интервенција со добар исход му донесе насмевка на лицето на Енсар Аделовиќ, кој сега има 42 години. Станува збор за запирање на крвавење во панкресот преку дигестивниот тракт, одн...

Види повеќе

Д-Р КАРАЃОЗОВ Е МОЈОТ СПАСИТЕЛ, БЛАГОДАРЕНИЕ НА НЕГО ГО ЖИВЕАМ ВТОРИОТ ЖИВОТ

78 годишната пациентка Афијете Башота два пати била оперирана, а заради лекарска грешка, вториот пат болницата каде била лекувана ги покрила сите трошоци. И по две операции и по 24 дена болничко ле...

Види повеќе

Д-р Лирим го реши долгогодишниот проблем на малиот Владимир

Со задоволство споделуваме уште една успешна приказна од нашиот мал задоволен пациент Владимир и неговото семејство. „Нашиот седумгодишен син Владимир во текот на спиењето често се гушеше, редовно ...

Види повеќе

Благодарение на посветеноста и професионалноста на докторите од Аџибадем Систина, повторно сум на нозе

Во најубавите години од животот 28-годишниот Михаил Митевски доживува сообраќајна несреќа со мотор и неговиот живот е ставен под знак прашалник. Вели младоста претставува темперамент, извор на енер...

Види повеќе

УСПЕШНА ИНТЕРВЕНЦИЈА КАЈ СЕДУМMЕСЕЧНО ДЕВОЈЧЕ СО РЕТКА СРЦЕВА АНОМАЛИЈА

Вистински шок за семејството Селими од тетовското село Слатино била дијагнозата за нивното седуммесечно бебе. Кога мислеле дека има само бронхит, по проверките дознале дека нивното дете има сериозе...

Види повеќе

Д-Р ХРИСТОВСКИ МЕ ГЛЕДАШЕ КАКО НЕГОВ СИН

Дваесет и шестгодишниот Никола Ѓорѓевски до пред четири месеци со страв размислувал за иднината – да оформи семејство и да биде сигурен дека самиот ќе биде здрав и силен да води нормален живот. Сек...

Види повеќе

Д-р Петковска е причината поради која сме пациенти во „Аџибадем Систина“

Хроничен замор, изнемоштеност и глад за воздух – со овие симптоми веќе подолго време се соочувал 63-годишниот Американец Ендру Бонејм, па сплет на околности пациентот со аритмија го донел на Оддело...

Види повеќе

Успешно изведен оперативен зафат кај ракометарот Дисингер

По успешно изведениот оперативен зафат на коленото, заради санација на сериозната повреда, германскиот репрезентативец на Ракометниот клуб „Вардар“ Кристијан Дисингер дојде на контролен преглед кај...

Види повеќе

Емотивната приказна за најмалото бебе врз кое е изведена операција на срце – херојот Катја

Болка во градите која гуши, страв од неизвесност, големо трпение и силна надеж се чувства кои мора сами да ги научат родителите на предвремено родените бебиња. Сите едногласно објаснуваат дека овие...

Види повеќе

Секоја минута ми беше вечност, 5 дена по раѓањето за првпат го видов моето бебе

За секоја жена бременоста е еден од најубавите делови од животот, но, за жал, не секоја бременост е иста. Високоризичната бременост со себе носи многу предизвици и бара редовни контроли и посебно в...

Види повеќе