fbpx

ЈАСМИНА: ПРЕДВРЕМЕНО РОДЕНИТЕ БЕБИЊА СЕ НАЈСИЛНИТЕ БОРЦИ, ТИЕ СЕ ПОХРАБРИ И ПОСИЛНИ ОД НАС ВОЗРАСНИТЕ

ЛУКА Е РОДЕН ВО 26. НЕДЕЛА СО САМО 870 ГРАМА, А СЕГА Е ВЕЌЕ ГОЛЕМО МОМЧЕ Уредна, редовно контролирана, но тешка бременост – така ја објаснува својата породилна приказна 33-годишната Јасмина. Вели д...

Види повеќе

СЕМЕЈСТВОТО РИСТОВСКИ ГО ДОБИ НАЈУБАВИОТ ПОДАРОК – ПЕТАР Е НАШИОТ СИНОНИМ ЗА БОРБА И ЖИВОТ

Со силни емоции и очи полни среќа, 26-годишната мајка Теодора од Скопје ја раскажува својата приказна за мајчинството и најголемиот предизвик со кој се соочила во својот живот.  Прва радост, п...

Види повеќе

НАПРАВЕНИ ДВЕ УСПЕШНИ ОПЕРАЦИИ КАЈ ПРЕДВРЕМЕНО РОДЕНО БЕБЕ ТЕШКО 1 080 ГРАМА

ПО 61 ДЕН, МАЛИОТ МУСТАФА СИ ЗАМИНА ДОМА Моменти на неизвесност, страв од конечниот исход, вака дваесет и осумгодишната Ѓунул од Гостивар ја опишува својата втора бременост, која, како што вели, ќе...

Види повеќе

ПО 7 ГОДИНИ НЕИЗВЕСНОСТ, СТОИМЕН И МИРЈАНА СЕ ГОРДИ РОДИТЕЛИ НА МАКСИМ

Малиот Максим е доказ дека д-р Митко Ивановски е вистинскиот избор и најдобриот доктор во регионот, велат Стоимен и Мирјана. Овој брачен пар од 2016 година, обидувајќи се да се реализираат како род...

Види повеќе

ТРПЧЕВИЌ: НАША НАЈГОЛЕМА РАДОСТ СЕ ОВИЕ ШЕСТ ПРИНЦЕЗИ 

ДЕЦАТА СЕ НАЈГОЛЕМОТО БОГАТСТВО Маја и нејзиниот сопруг Предраг Трпчевиќ на 14 август ја добија својата шеста ќеркичка. Објаснуваат дека децата се нивната најголема радост и мотив за сè во животот....

Види повеќе

УСПЕШНО ИЗВЕДЕНА ХИРУРШКА ОПЕРАЦИЈА КАЈ БЕБЕ СТАРО 24 ЧАСА

Стефан е првата среќа, која мама и тато со нетрпение очекуваа да ја земат во своите прегратки. Убавата вест дека малиот Стефан дојде на свет и конечно ќе го запознаат им донесе моменти полни со нео...

Види повеќе

ПО 10 ГОДИНИ ИСПОЛНЕТА ЖЕЛБАТА ЗА ПОТОМСТВО – Д-Р МИТКО ИВАНОВСКИ И НЕГОВИОТ ТИМ ДОНЕСОА НЕИЗМЕРНА СР...

Габриела и Tони Томашевски стапиле во брак во 2014 година, од кога тлее нивната желба да се реализираат како родители. Обидите да создадат потомство по природен пат биле сè потешки и потешки, па ре...

Види повеќе

ВРОДЕНА СРЦЕВА МАНА ОТКРИЕНА ВО „АЏИБАДЕМ СИСТИНА“: ПО СЕРИОЗНА ОПЕРАЦИЈА, 36-ГОДИШНИКОТ БЕРКАН ПОВТОРНО МО...

Беркан Ахмет е млад и активен човек. Триесет и шестгодишник е и уметник, продуцент и пеjач, но и актер. Неговата физичка кондиција пред извесно време почнала да се намалува, па Беркан почнал да се ...

Види повеќе

КАЈ 82-ГОДИШНА ПАЦИЕНТКА ИЗВАДЕН ТУМОР СО ГОЛЕМИНА НА КОШАРКАРСКА ТОПКА

Цели шест месеци траеше голготата на 82-годишната пациентка Марија Терзиева од Скопје, талкајќи по државните здравствени институции барајќи решение и спас за својата здравствена состојба. На Марија...

Види повеќе

ОД „ОБИЧНА“ ГЛАВОБОЛКА ДО ЖИВОТОЗАГРОЗУВАЧКА СОСТОЈБА

44-ГОДИШНИОТ КИРО ТРАЈКОВСКИ ДВА МЕСЕЦА ПОМИНА ВО БОЛНИЦА Чести напади на главоболка, за кои 44-годишниот Киро Трајковски си пронашол самиот лек, апче што ги прикривало болките и го смирувале, сè д...

Види повеќе