• Testimonials

  • Мојата приказна за предвремено родениот син

   Мојата приказна за предвремено родениот синДо сите сегашни и идни родители,Се викам Марија и имам две деца, два сина, Стефан и Андреј. Како мала посакував кога ќе пораснам да имам деца. Желбата да имам синови некако интуитивно беше всадена во мојата идилична слика за себе уште од детството. Оној период кога...

  • Нашата ѕвездичка Катја денес е здраво и среќно девојче

   Нашата ѕвездичка Катја денес е здраво и среќно девојчеОваа моја ѕвездичка не изгледаше секогаш вака. Ова лиценце, овие најмили очиња и најтопли рачиња не изгледаа секогаш вака нормално. Пред три години и десет месеци, во 26. гестациска недела на свет дојде едно мало бебенце кое тежеше 830 гр и беше...

  • Ви благодарам што ми го продолживте животот

   Ви благодарам што ми го продолживте живототМојата приказна почна со случајна средба со мој пријател, кој е доктор. Кога ме виде, веднаш побара да направам испитувања. Се сеќавам, ми кажа, имаш чудна боја на лицето, мораш да се прегледаш. Јас и претходно чувствував изнемоштеност и промени во...

  • Имав 97% затнување на крвните садови, но благодарение на проф. Таџер го живеам вториот живот

   Имав 97% затнување на крвните садови, но благодарение на проф. Таџер го живеам вториот животНа 58-годишна возраст Коне Антова почнала да ги чувствува првите симптоми на изнемоштеност, замор, тешко дишење и болка во градите. Најмногу ѝ пречел заморот кога се качувала по скали или мали височинки. Овие симптоми ја натерале да отиде на...

  • Д-р Салис Таџер беше мојот прв избор за бајпас операција

   Д-р Салис Таџер беше мојот прв избор за бајпас операцијаПред 13 години имав срцев удар. Ме пренесоа во болница со брза помош. Дежурниот доктор ми кажа дека има две вести, една лоша и една добра. Прво го замолив да ми ја каже лошата, и ми кажа дека имам срцев удар. Веднаш го прашав за добрата, ми...

  • Учам од врвни професионалци

   Учам од врвни професионалциКога зборуваме за посветеност во професијата, тогаш неминовно е да зборуваме за луѓето кои растеа заедно со брендот „Аџибадем Систина“. Ивана Крстевска е медицинска сестра на Одделот за кардиологија од самиот почеток и, како што вели, горда е на...

  • Благодарение на д-р Даниел Петровски, повторно ќе можам да играм со моите внуци

   Благодарение на д-р Даниел Петровски, повторно ќе можам да играм со моите внуци77-годишниот Танас Трајковски, по успешно изведениот оперативен зафат, со насмевка на лицето си замина од Клиничката болница „Аџибадем Систина“. Проблемите со простатата започнале уште пред 10 години, но стравот од операција го одложувал третманот. Кога болките...

  • Раденко Бојовиќ: Верувам во „Аџибадем Систина“

   Раденко Бојовиќ: Верувам во „Аџибадем Систина“Фудбалерот на ФК Пелистер, Раденко Бојовиќ, денеска замина од Клиничката болница „Аџибадем Систина“ каде што беше опериран поради повреда на лигаментите на коленото. Оперативниот зафат го изведе тимот предводен од д-р Михајло Ивановски,...

  • Релацијата доктор-пациент за мене беше најбитна

   Релацијата доктор-пациент за мене беше најбитнаУште пред десетина години се наговестуваше и наслушуваше дека ќе се гради и формира приватен клинички центар со амбиции да прерасне во најсовремена медицинска институција во Р Македонија. Потоа наслушнав дека некои познати имиња од областа на...

  • Тим од 7 доктори се избори за мојот живот

   Тим од 7 доктори се избори за мојот животПовеќе од две години чувствував тапа болка во грбот. Кога и да отидев на лекар докторите упорно ме лекуваа од ишијас. Постојано им велев да направиме снимање на магнетна резонанца, но тие ми велеа дека нема како да се оправда снимањето. Последната...

  << < 1 2 3 4 5 > >>

Контакт Аџибадем СистинаЗакажи преглед, термин

 

 Acibadem Sistina Fotogalerija

 

 acibademsistina bitola galerija

 

 

Спортски спонзорства

Мобилни апликации

Online Library